Huvudsakliga aktieägare

Översikt över de 25 största aktieägarna

#Aktieägare# Antal aktier% av kapitaletInnehavda teckningsoptionerTotala innehavAndel av det utspädda kapitalet
1Athanase Industrial Partners29,638,29343.5%885,00030,523,29339.5%
2Gustave Geisendorf5,427,1038.0%2,950,0008,377,10310.8%
3SEB Life International4,062,0316.0%4,062,0315.3%
4Nordea Livförsäkring Sverige Ab2,746,0824.0%2,746,0823.6%
5FE Småbolag Sverige2,700,6604.0%2,700,6603.5%
6BNY Mellon SA2,655,4533.9%2,655,4533.4%
7Celina Småbolagsfond2,297,0383.4%2,297,0383.0%
8Avanza Pension1,950,3542.9%1,950,3542.5%
9Brian Dodsworth1,836,2292.7%1,836,2292.4%
10Gareth Burton1,217,8501.8%1,164,8551.5%
11Per Åkerman1,164,8551.7%1,164,8551.5%
Övriga12,475,74618.3%5,335,80017,811,54623.0%
TOTALT68,171,694100%9,170,80077,342,494100%